Dünya Bipolar Günü
02 Eylül 2020

Dünya Bipolar Günü 2014 yılından bu yana, kendisinde de bipolar bozukluk olduğu düşünülen dünyaca ünlü ressam Vincent Van Gogh’un doğum günü olan 30 Mart’ta kutlanmaktadır. 

Amaç bipolar bozuklukla ilgili farkındalık yaratmak, toplumu bipolar bozukluk konusunda bilgilendirmek ve hastalığa yönelik damgalamayı ortadan kaldırmaktır.
Bipolar bozukluk (diğer adıyla iki uçlu duygudurum bozukluğu) taşkınlık ya da çökkünlük dönemleriyle giden, ara dönemlerde kişinin olağan haline döndüğü, yineleyici özellikte, yaşam boyu süren bir psikiyatrik rahatsızlıktır. 
Bipolar bozukluğa yönelik etkili tedavi yöntemleri mevcuttur. Düzenli bir tedavi ile hastalık belirtileri ortadan kaldırılarak yinelemeler engellenebilir. Kişinin sosyal ve mesleki işlevselliği arttırılabilir.
Giresun Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde bipolar bozukluk tanılı hastaların takip ve tedavisi psikiyatri uzmanı, psikolog ve hemşirelerden oluşan bir ekip tarafından gerçekleştirilmektedir. Merkezimiz yeni Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin alt katında hizmet vermektedir.
                                                                                Uzm. Dr. Murat Uçak

G-City Alış Veriş Merkezindeki standımız


bipolaDRTTr.jpg

IMG_5411.JPG