Göz Cerrahisinde Hedef Büyütüyoruz
02 Eylül 2020


   Hastanemiz Nizamiye Yerleşkesi Ek Binasında göz alanına yapılan yatırımlar ve bağışların ardından Giresun’da yapılamayan ameliyatlar ve girişimler artık gerçekleştirilerek halkımızın hizmetine sunuldu.
 
   Hastanemiz Göz Kliniğinden Yrd. Doç. Dr. Serkan Özen ve Opr. Dr. Burak Ünlü konu ile ilgili yapılan görüşmede;  “ Özellikle komplike katarakt cerrahisinde ve şekere bağlı göz içi kanama nedeniyle yapılan ‘Vitrektomi Ameliyatı’ hastanemizde başarıyla uygulanmaya başlandı. Gözün en büyük ameliyatı olarak bilinen Vitrektomi ameliyatı; gözün ağ tabakası olarak bilinen retinaya yapılan komplike bir cerrahi uygulamadır. Vitrektomi göz arkasındaki yırtıkla seyreden retina dekolmanında, özellikle diyabete bağlı görülen göz içi kanamalarda ve komplike katarakt cerrahilerinde uygulanmaktadır. Bağışçımız sayesinde alınan son teknoloji cihazımız ile bu ameliyat Giresun halkının hizmetine sunulmuştur. Bu ameliyat sayesinde hastalarımız artık çevre illere gitmek zorunda kalmayacak.
 
   Retina birimi ile beraber; şaşılık, glokom, göz estetiği-okuloplasti birimlerimizde de aktif olarak cerrahi deneyimi yüksek doktorlarımız tarafından hizmet verilmektedir.
 
   Halkımız tarafından sarı nokta hastalığı olarak bilinen makula rahatsızlıklarında da göz içi enjeksiyon başarılı şekilde sürdürülmektedir.
 
Hastanemiz Göz Kliniklerimizde
Retina Biriminde; Yrd. Doç. Dr. Serkan Özen, Yrd. Doç. Dr. Murat Atabey Özer, Opr. Dr. Burak Ünlü,
Kornea Biriminde; Prof. Dr. Yaşar Küçüksümer, Opr. Dr. Gökhan Bavlı,  Opr. Dr. Kamil İnan,
Glokom Biriminde; Prof. Dr. Yaşar Küçüksümer, Yrd. Doç. Dr. Murat Atabey Özer,Yrd. Doç. Dr. Serkan Özen, Opr. Dr. Kamil İnan,
Şaşılık Biriminde; Yrd. Doç. Dr. Murat Atabey Özer, Yrd. Doç. Dr. Serkan Özen, Opr. Dr. Kamil İnan,
Okuloplasti Birimi; Yrd. Doç. Dr. Serkan Özen, Yrd. Doç. Dr. Murat Atabey Özer, Opr. Dr. Burak Ünlü, Opr. Dr. Gökhan Bavlı hastalarımıza hizmet vermektedirler”  
 
şeklinde bilgiler verdiler.

Ameliyat Olan Hastamız Dursun Taşkın'a geçmiş olsun diliyoruz


IMG_6333.JPG
IMG_6343.JPG